Výjimky pro Opatovice mohly projít bez pozornosti krajského zastupitelstva

17. prosince 2020
Výjimky pro Opatovice mohly projít bez pozornosti krajského zastupitelstva

Pardubice, 16. prosince 2020 - Na prvním zastupitelstvu Pardubického kraje jsme v bodu Různé prostřednictvím našeho lídra Daniela Lebdušky vznesli dotaz ohledně probíhajícího řízení o výjimce z emisních limitů pro elektrárnu Opatovice. Od prvního zasedání uběhly téměř dva měsíce, které jsme využili i k tomu, abychom se řádně připravili na zasedání, kde se tyto výjimky budou řešit.

V původním návrhu programu zasedání tento bod nenajdete - proto jsme oznámili, že budeme chtít tento bod zařadit na pořad jednání s následujícím zněním: https://pardubicky.pirati.cz/tiskove-zpravy/pirati-chteji-stanovisko-k-opatovicim - ve zkratce požadujeme schválit vyjádření Zastupitelstva, že nesouhlasí s udělením výjimek.

Jak se ukázalo, tak nakonec současná koalice připravila vlastní, mírnější, návrh usnesení, který nepodporuje udělení výjimek. Tento návrh nakonec zastupitelstvem prošel. Náš návrh podpořil pouze pirátský zastupitelský klub a jeden zástupce klubu ODS a TOP09.

“Těší nás, že jsme těmito kroky vybudili současné vedení kraje k činnosti při ochraně ovzduší pro občany Pardubického kraje, i když v měkčí variantě, než jsme sami navrhovali,”

říká Daniel Lebduška.

Náš kraj bude v řízení o udělení výjimek zastupovat vedoucí krajského odboru životního prostředí pan Vlasák. Další postup bude podobný jako v řízení o výjimky s elektrárnou Chvaletice. O dalších osudech tohoto jednání budeme informovat v dalších tiskových zprávách.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti Pardubického kraje si zvolili své lídry do krajských voleb

Piráti Pardubického kraje si zvolili své lídry do krajských voleb

V druhém listopadovém týdnu si Piráti v Pardubickém kraji zvolili čelo své kandidátní listiny do krajských voleb 2024. Volba probíhala tradičně prostřednictvím internetového hlasování a do obsáhlé rozpravy na pirátském fóru se zapojila většina členů. Ti si vybrali devítku osobností, které se v příštím roce budou snažit oslovit voliče a získat co nejvyšší počet mandátů v zastupitelstvu Pardubického kraje.