Bc. Daniel Lebduška

Daniel Lebduška (30. září 1989 Chrudim) vyrůstal v Chrudimi a vystudoval v Praze na Karlově univerzitě. Nyní opět žije s rodinou v Chrudimi.

Je lídrem Pirátů do Zastupitelstva Pardubického kraje, zastupitel města Chrudim, výkonný ředitel firmy IPC Team, krajský předseda Pirátů Pardubického kraje, marketér.

Politický postoj:

“Největší problém české politiky je v tom, že to není politika, ale jakási absurdní tragikomedie, která svou délkou většinu obecenstva unudila, a ti odešli domů. Nějak stále věřím tomu, že republika je od “res publica”, a tak by neměl zůstávat v platnosti princip, který si mnoho lidí uchovává a nevědomky předává dál svým dětem - myslím tím princip “nerušit, vládneme.” Tento princip, který je zde od komunismu zakořeněný, nechci, díky. Lidé by se měli o politiku aktivně zajímat, aby dál neprocházely levárny.”

V komunální politice se zaměřuje na problematiku privatizace městských vodárenských společností, hospodářskému rozvoji, možné digitalizaci a zatraktivnění veřejných institucí širší veřejnosti.

Na krajské a celorepublikové úrovni se zajímá o hospodářský rozvoj, cestovní ruch, investice a finance.

Do strany vstoupil v lednu 2017 a během úspěšné sněmovní kampaně byl volebním koordinátorem a koordinátorem dobrovolníků pro Pardubický kraj.

Ve volném čase rád vaří pivo, tráví čas s rodinou, čte fantasy knížky a sleduje hokej.