Piráti v Pardubickém kraji si zvolili nového předsedu

20. března 2018
Piráti v Pardubickém kraji si zvolili nového předsedu

Koncem minulého týdne si zvolili členové krajského sdružení České pirátské strany svého nového předsedu. Stal se jím Mgr. Jiří Jansa. Dosavadní předseda Pavel Štěpánek se vzdal funkce, protože se stal krajským koordinátorem.

Nominaci do volby obdržel Jiří Jansa a dosavadní krajský koordinátor Daniel Lebduška, výsledný rozdíl mezi nimi byl jen 2 hlasy. Daniel Lebduška k tomu říká:

"Gratuluji Jirkovi ke zvolení. Jsem vlastně rád, že to tak dopadlo. Teď se můžu, kromě své rodiny a zaměstnání, plně věnovat Chrudimskému komunálu."

Nový krajský předseda Jiří Jansa vyrůstal v Chrudimi a žije v Pardubicích. Je mu 33 let a nyní pracuje třetím rokem v pojišťovně v sekci pojistné matematiky, předtím působil tři roky v menší firmě na pozici makronalytika měnových kurzů. Vystudoval Fakultu sociálních věd na Karlově univerzitě, obor Ekonomické teorie. V průběhu studia strávil rok ve švédském městě Umeå. Členem Pirátské strany je pár měsíců, aktivním příznivcem již zhruba 6 let.

"Své zvolení jsem úplně nečekal, jelikož jsem nekandidoval s tolik politickým programem"

říká ke svému zvolení. Ten obsahuje mimo jiné koordinovanou podporu otevřenému software a technologiím, školení programování pro veřejnost nebo podporu neziskovým komunitním akcím a studentským grantům.

"V ČR teprve doháníme západní země v transparentnosti státní správy. Po celém světě ale nyní probíhá další průmyslová revoluce v podobě robotizace a automatizace, která bude mít zanedlouho dalekosáhlé důsledky do života všech lidí. Společnost jako celek se musí na nastupující změny připravovat a jednou z možných cest by mohl být postupný přechod k otevřeným systémům, výrobkům, software, hardware nebo vytváření menších propojených komunit pomocí moderních technologií. Rádi bychom i v našem kraji tuto vlnu co nejvíce podporovali,"

uzavírá Jiří Jansa s tím, že krajská buňka pirátské strany je připravena i nadále podporovat projekty v tomto duchu i z řad zcela apolitické veřejnosti.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti Pardubického kraje si zvolili své lídry do krajských voleb

Piráti Pardubického kraje si zvolili své lídry do krajských voleb

V druhém listopadovém týdnu si Piráti v Pardubickém kraji zvolili čelo své kandidátní listiny do krajských voleb 2024. Volba probíhala tradičně prostřednictvím internetového hlasování a do obsáhlé rozpravy na pirátském fóru se zapojila většina členů. Ti si vybrali devítku osobností, které se v příštím roce budou snažit oslovit voliče a získat co nejvyšší počet mandátů v zastupitelstvu Pardubického kraje.