Piráti pochodovali na kraj, cíl je jasný - získat krajské mandáty.

24. června 2020
Piráti pochodovali na kraj, cíl je jasný - získat krajské mandáty.

Ve středu 24. června odstartovala kampaň Pirátů v Pardubickém kraji. Zahájili ji pochodem z pirátského centra ParduPiCe a došli před Krajský úřad. Zde lídr Daniel Lebduška představil jednotlivé kandidáty, program a harmonogram kampaně.

Piráti odstartovali oficiální kampaň formou průvodu, v němž bylo několik desítek členů a sympatizantů, kteří vyšli z pardubického pirátského centra ParduPiCe. Odtud pokračovali přes třídu Míru, dále Zelenou branou a přes Pernštýnské náměstí ke Krajskému úřadu Pardubického kraje.

pruvod

Zde lídr Pirátů Daniel Lebduška seznámil veřejnost s obsahem kampaně, ve které chtějí Piráti navštívit většinu ze 451 obcí a měst kraje. Poté představil prvních devět členů kandidátky: Filipa Mezeru, Andreje Ramašeuského, Libuši Vévodovou, Jiřího Ducháčka, Lenku Španihelovou,Andreu Linhartovou, Jaroslava Lainze a Matěje Karase.

Úplnou kandidátku můžete nalézt zde.

„Ptal jsem se snad všech lidí v mém okolí a málokdo si dokázal vybavit, co kraj řeší a jak nám zlepšuje život.To chceme změnit. Máme zmapovány problémy ve zdravotnictví, dopravě, ochraně životního prostředí a víme, jak je řešit. Nebudeme brát argument: "že něco nejde." Prioritou pro nás bude řešení problémů jak lidí z té nejmenší vesnice, tak i toho největšího města. Při správě kraje se zasadíme o to, aby krajský úřad opět občanům dával smysl, pomáhal jim a měl jasnou vizi pro 21. století, pro budoucnost. Protože budoucnost je třeba řešit teď!“,

komentuje začátek kampaně Pirátský lídr do krajských voleb Daniel Lebduška.

Mezi nejdůležitější témata programu, se kterým Piráti v Pardubickém kraji vstupují do voleb, jsou lokální a systémová řešení problémů v oblasti dopravy, zdravotnictví, ochrany životního prostředí a krajských financí.

Zahájení kampaně podpořil svou přítomností také pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík.

Tímto začíná kampaň pro volby do krajského zastupitelstva, během které budou Piráti ve městech a obcích Pardubického kraje rozdávat lidem Pirátské listy a prezentovat své cíle pro kraj.

Pirátka Andrea Linhartová uctila památku obětí k vypálení Ležáků

Dnes je tomu 78 let od vypálení Ležáků. Osada byla vypálena proto, že v ní byla ukrývána vyšilacka Libuše parašutistické skupiny Silver A, která se účastnila atentátu na R.Heydrcha.

Časně odpoledne byly Ležáky obklíčeny. Němci shromáždili obyvatele Ležáků a převezli je do pardubické vily Zámeček, kde bylo 33 obyvatel starších 15 let po deváté večer zastřeleno. Pro děti zajeli do skutečské školy. Jedenáct děti bylo odesláno do plynových komor a jen dvě dívky byly dány na převýchovu. Domy byly vyrabovány a po té zapáleny.

Andrea Linhartová spolu s Ivanou Mrkvičkovou uctily památku obětí.

zahajenikampan3

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti Pardubického kraje si zvolili své lídry do krajských voleb

Piráti Pardubického kraje si zvolili své lídry do krajských voleb

V druhém listopadovém týdnu si Piráti v Pardubickém kraji zvolili čelo své kandidátní listiny do krajských voleb 2024. Volba probíhala tradičně prostřednictvím internetového hlasování a do obsáhlé rozpravy na pirátském fóru se zapojila většina členů. Ti si vybrali devítku osobností, které se v příštím roce budou snažit oslovit voliče a získat co nejvyšší počet mandátů v zastupitelstvu Pardubického kraje.