Zachraňme internet v Pardubicích

24. 03. 2019
Zachraňme internet v Pardubicích

Pardubice, 25. března 2019V sobotu 23. března proběhl celoevropský protest proti Směrnici EU o autorském právu. Tato směrnice ohrožuje svobodu internetu a zavádí omezení, která se budou dotýkat nás všech.

V Pardubicích na náměstí Republiky se sešlo 50 odpůrců tohoto opatření, které neblaze ovlivní životy většiny lidí. Společně s místními Piráty jsme pozvedli rakev, ve které jsme symbolicky pohřbili internet a jeho svobodu.

Největší odpor vzbuzují články 11 a 13 této směrnice, které zavádějí poplatky za citování a automatické filtrování obsahu. V praxi to bude vypadat tak, že po nahrání obsahu na internet jej automatické algoritmy zkontrolují a v případě nálezu závadného obsahu jej ihned smažou.

Prvními oběťmi budou různé parodie, remixy, memy a videa na youtube. Další obětí v pořadí bude svoboda slova na internetu. I v Pardubicích jsme dali jasně najevo, co si o takovýchto omezeních myslíme.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Libuše Vévodová -  Vyspělá společnost dává příležitost k uplatnění každému
06.10.2021

Libuše Vévodová - Vyspělá společnost dává příležitost k uplatnění každému

Pirátská zastupitelka Liba Vévodová z východočeských Svitav je gymnaziální učitelkou matematiky. Při rozhodování, zda se této profesi věnovat, jí pomohlo přesvědčení, že budoucí potenciál leží především v mladé generaci. Ve zvoleném povolání vnímala možnost jak...

CHCI VĚDĚT VÍCE