Strategický plán a kotlíkové dotace

20. 09. 2021
Strategický plán a kotlíkové dotace

Dne 14. 9. 2021 se Andrea Linhartová a Karsten Sachs zúčastnili v malebném Muzeu v přírodě Vysočina na Veselém Kopci, kam je pozval starosta přilehlé obce Vysočina Tomáš Dubský, výboru ZPK pro regionální rozvoj, evropské fondy a zahraniční vztahy.Dne 14. 9. 2021 se Andrea Linhartová a Karsten Sachs zúčastnili v malebném Muzeu v přírodě Vysočina na Veselém Kopci, kam je pozval starosta přilehlé obce Vysočina Tomáš Dubský, výboru ZPK pro regionální rozvoj, evropské fondy a zahraniční vztahy.

Jedním z hlavních témat byla aktualizace strategie rozvoje Pardubického kraje na období 2021-2027, která byla na jaře 2021 schválena. Tento dokument obsahuje spoustu analytických dat, která se jednou ročně aktualizují a zároveň se v nich vymezují problémové regiony našeho kraje. Clem rozvoje kraje je na další roky podpořit právě tyto méně rozvinuté regiony. Jedná se o správní obvody Králíky, Moravská Třebová, Česká Třebová a Svitavy. Ještě neaktualizovanou strategii najdete zde strategie rozvoje Pardubického kraje na období 2021-2027.

Aktualizovaná verze se bude teprve schvalovat na zasedání zastupitelstva kraje dne 21.9.2021. Jsme rádi za snahu pracovníků odboru rozvoje, kteří předkládají své analýzy i dalším odborům ve snaze nasměřovat investice kraje prioritně do těchto problémových regionů, a plně ji podporujeme.

Kotlíkové dotace

Dalším bodem bylo schválení posledních kotlíkových dotací ze zásobníku 5. výzvy. Máme pro vás velmi dobrou zprávu - jelikož se tento program dotací osvědčil, připravuje se již výzva další. Kdo nestihl podat žádost, bude mít tedy ještě možnost.

Kraj doteď schválil přes 5800 žádostí o kotlíkovou dotaci v celkové hodnotě 630 miliónů korun. Letos se přibližně na 250 žádostí nedostalo, ale krajské vedení přislíbilo, že během několika týdnů se dotyčným žadatelům ozve pracovník krajského úřadu a provede je výzvou novou.

Finanční výpomoc zakarpatské Ukrajině

Závěrem dnes výbor jednohlasně podpořil finanční výpomoc zakarpatské Ukrajině, se kterou Pardubický kraj pěstuje dlouhodobé vztahy. Přispějeme v této bývalé části Československa na 3 projekty týkající se oprav. Celková hodnota činí 1,5 miliónů korun, tedy 500 tisíc na každý projekt.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Libuše Vévodová -  Vyspělá společnost dává příležitost k uplatnění každému
06.10.2021

Libuše Vévodová - Vyspělá společnost dává příležitost k uplatnění každému

Pirátská zastupitelka Liba Vévodová z východočeských Svitav je gymnaziální učitelkou matematiky. Při rozhodování, zda se této profesi věnovat, jí pomohlo přesvědčení, že budoucí potenciál leží především v mladé generaci. Ve zvoleném povolání vnímala možnost jak...

CHCI VĚDĚT VÍCE