Do Pardubického kraje míří pirátský autobus budoucnosti

14. 08. 2020
Do Pardubického kraje míří pirátský autobus budoucnosti

Speciální pirátský volební autobus zahájil v sobotu 8. srpna 2020 svou předvolební jízdu. V průběhu dvou měsíců zavítá do všech koutů České republiky včetně Pardubického kraje.

Kromě představení programu pro krajské a senátní volby a prezentace krajských kandidátů autobus veřejnosti nabídne také vhled do budoucnosti vzdálenější – ať už prostřednictvím brýlí s virtuální realitou, , elektrickou jednokolkou nebo holografickým projektorem.

tiskarna

Autobus budoucnosti byl poprvé k vidění v sobotu 8. srpna v 17:00 na Palackého náměstí v Praze. Odtud pak vyrazil na dvouměsíční pouť po České republice.

„Chceme lidem zprostředkovat zážitek a ukázat možnou podobu budoucnosti. Kromě volebního programu bude autobus ukazovat i vize odborníků o budoucnosti v řízených oblastech. Lidé, kteří navštíví naše akce, mohou vidět hydroponický systém na pěstování plodin, 3D tiskárnu nebo holografický projektor. Zároveň si mohou vyzkoušet virtuální realitu nebo elektrickou jednokolku. Na své si přijdou i děti, pro které máme připravené technologicky zajímavé hračky,” říká volební manažer Pirátů Pavel Štěpánek.

V Pardubickém kraji můžete náš autobus potkat 17. srpna v Moravské Třebové, České Třebové a v Ústí nad Orlicí.

Další setkání s pirátským autobusem se uskuteční 6. a 7. září v Chrudimi, Hlinsku a Poličce.

Poslední výjezd autobusu budoucnosti v Pardubickém kraji bude 23. a 24. září v Holicích, v Lázních Bohdaneč, v Přelouči, v Sezemicích a v Heřmanově Městci, dále v Chrasti, Luži, Vysokém Mýtě, Litomyšli a Svitavách.

Každý den až do dne konání krajských a senátních voleb mohou občané dorazit na zastávky autobusu a debatovat s představiteli Pirátské strany. Těchto setkání se zúčastní jak jednotliví poslanci, krajští či senátní kandidáti, tak i předseda strany Ivan Bartoš.

kolo

virtuální realita

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Libuše Vévodová -  Vyspělá společnost dává příležitost k uplatnění každému
06.10.2021

Libuše Vévodová - Vyspělá společnost dává příležitost k uplatnění každému

Pirátská zastupitelka Liba Vévodová z východočeských Svitav je gymnaziální učitelkou matematiky. Při rozhodování, zda se této profesi věnovat, jí pomohlo přesvědčení, že budoucí potenciál leží především v mladé generaci. Ve zvoleném povolání vnímala možnost jak...

CHCI VĚDĚT VÍCE