Piráti zakotvili v deseti obcích Pardubického kraje

27. 10. 2018
Piráti zakotvili v deseti obcích Pardubického kraje

V minulých komunálních volbách, v roce 2014, kandidovali Piráti v Pardubickém kraji pouze v Chrudimi. Tehdy se nepodařilo těsně překonat hranici 5%. V letošních volbách postavili kandidátky v jedenácti obcích a v deseti z nich zakotvili v zastupitelstvu.

Třetí místo s krásnými 11,22% obsadili Piráti v Pardubicích. V novém zastupitelstvu tak usedne hned 5️ Pirátů: Ondřej Karas, Kuba Kutílek, Ivana Böhmová, Vojtěch Jirsa a Lenka Španihelová. Na prvním obvodu jsme dokonce druzí s 14,8% a třemi zastupiteli: Vojtěch Jirsa, Jiří Čáslavka a Ondřej Beran. V Polabinách jsme spolu s Naše Pardubice a Zelení Pardubice druzí s 13,03%, v zastupitelstvu potkáte dva naše kandidáty: Kubu Kutílka a Jana Metelku. I na Dukle skončili Piráti stříbrní s 13,28% a dvěma zastupiteli: Filip Vařecha a Ivana Böhmová! Ve Svítkově jsme podpořili kandidátku Pro Šestku - transparentní a otevřený obvod, která skončila čtvrtá a do zastupitelstva posílá jednoho Piráta: Ondřeje Karase. Na čtvrtém obvodu jsme pak podpořili kandidátku Koalice pro Pardubice a Piráti, která rovněž na čtvrtém místě získala dva zastupitele a 11,76% hlasů.

V Chrudimi získali místní Piráti krásných 13,02% a do zastupitelstva zde postoupili tři zástupci. Pavel Štěpánek, Aleš Nunvář a Daniel Lebduška. Do zastupitelských křesel usedne i Libuše Vévodová, Vojtěch Fadrný a Miroslav Sedlák, a to ve Svitavách, kde skončili Piráti na druhém místě s 12,60%. S 10,78% uspěli Piráti v Poličce, kde bude do zastupitelstva promlouvat Jitka Bidlová a Štěpán Vlček. Se ziskem 17,26% vstupuje do zastupitelstva Rudoltic Tomáš Kolomý a Vilém Jílek. Úspěch zaznamenali i Piráti v České Třebové. Zde získali 7,96% a v zastupitelstvu usedne Jiří Ducháček a Zbyněk Ruda. Dva mandáty získali i zástupci Pirátů v Červené Vodě, kde usedne do zastupitelských lavic Zdeněk Brůna a Tomáš Verner se ziskem 11,51%. Po jednom zastupiteli jsme získali v Moravské Třebové, kde nás bude se ziskem 6,06% representovat Martin Sedlák, v Hlinsku Roman Rybáček, kterého vynesl do zastupitelstva zisk 7,38% a konečně v Chrasti, kde obsadí křeslo zastupitele Daniel Norek po zisku 7,44%. Jedinou obcí, kde se nepodařilo překonat hranici 5 % a nezískali jsme tak ani jeden mandát je Heřmanův Městec. Zde to uteklo doslova o fousek. Získali jsme 4,88%.

Všem dvaceti šesti novým zastupitelům v kraji, zvoleným za Českou pirátskou stranu gratulujeme a přejeme hodně sil a odvahy a pak jistě přijdou i úspěchy. Věříme, že všichni do jednoho dostojí svým slibům a udělají vše pro to, aby své voliče, nebo Piráty po celé zemi, nezklamali.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Libuše Vévodová -  Vyspělá společnost dává příležitost k uplatnění každému
06.10.2021

Libuše Vévodová - Vyspělá společnost dává příležitost k uplatnění každému

Pirátská zastupitelka Liba Vévodová z východočeských Svitav je gymnaziální učitelkou matematiky. Při rozhodování, zda se této profesi věnovat, jí pomohlo přesvědčení, že budoucí potenciál leží především v mladé generaci. Ve zvoleném povolání vnímala možnost jak...

CHCI VĚDĚT VÍCE