Piráti z Pardubického kraje vybírají aspiranty na čelo kandidátky do krajských voleb

30. 09. 2019
Piráti z Pardubického kraje vybírají aspiranty na čelo kandidátky do krajských voleb

V sobotu 28. 9. se v Pardubickém pirátském centru konalo krajské fórum České Pirátské strany, na kterém se představili lídři a aspiranti na čelo kandidátky v krajských volbách. Kromě prezentace možných kandidátů předsednictvo krajského sdružení seznámilo členy s programovými body a harmonogramem kampaně do krajských voleb.

Schůze probíhala v nově otevřeném pirátském centru, které bylo trefně pojmenované ParduPiCe. Tento název vychází ze spojení Pardubice a pirátské centrum. Do Pardubic se sjeli Piráti z celého kraje. Seznámili jsme se s aktivitami místních sdružení, která jsou rozdělena podle bývalých okresů (Pardubicko, Chrudimsko, Svitavsko a Orlickoústecko). Jelikož v obcích a městech napříč krajem máme přes 27 městských zastupitelů a ti s námi sdílí své zkušenosti z vedení města, bylo jednání velmi přínosné a vzájemně obohacující.

Na fóru se oficiálně představili čtyři kandidáti na lídra kandidátky: Daniel Lebduška, Filip Mezera, Jiří Ducháček a Vladek Vácha. Každý z nich si připravil krátké představení své osoby, pracovních zkušeností a vizí, kterých by jako krajský zastupitel či hejtman chtěl dosáhnout. Jednotlivé proslovy kandidátů na lídra můžete naleznout zde na pirátském fóru.

Kromě lídrů se rovněž představili uchazeči, kteří mají zájem o pozice na čele kandidátní listiny, což je od prvního do desátého místa. Mezi těmito kandidáty se objevila jména jako, pardubická zastupitelka Lenka Španihelová, farmář Andrej Ramašeuski, obchodní zástupce Matěj Drajer, pedagog Jiří Hruška, student David Marhold, síťař Matěj Karas, odborný referent ZP Andrea Linhartová, speciální pedagog Jaroslav Lainz a svitavská zastupitelka Líba Vévodová

O konečném pořadí kandidátů rozhodne internetové hlasování členské základny Pirátů Pardubického kraje. Tyto výsledky budou známy přibližně 10. listopadu.

Uklidme Cesko 2019

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Libuše Vévodová -  Vyspělá společnost dává příležitost k uplatnění každému
06.10.2021

Libuše Vévodová - Vyspělá společnost dává příležitost k uplatnění každému

Pirátská zastupitelka Liba Vévodová z východočeských Svitav je gymnaziální učitelkou matematiky. Při rozhodování, zda se této profesi věnovat, jí pomohlo přesvědčení, že budoucí potenciál leží především v mladé generaci. Ve zvoleném povolání vnímala možnost jak...

CHCI VĚDĚT VÍCE