Čeští Piráti přinesou vítr do bruselských vod

22. 05. 2019
Čeští Piráti přinesou vítr do bruselských vod

Volby do Evropského parlamentu se neúprosně blíží, kampaně stran a volebních uskupení se rozjíždějí na plné obrátky. Někteří voliči pesimisticky opakují, že volit “tamty” v Bruselu nemá smysl. Jiní jsou jsou rozhodnuti, že k volbám půjdou. Není jim totiž lhostejné, kdo bude v Evropském parlamentu hájit české zájmy. Pokud také hledáte důvod, proč k těmto volbám jít a koho v nich volit, chceme Vám v tomto článku stručně přiblížit, co Evropská unie vlastně je, proč jsou eurovolby pro naši zemi podstatné a nakonec vysvětlit, jak je v evropských volbách právě Váš hlas důležitý.

Evropská unie jako garant prosperity a míru

Evropské společenství uhlí a oceli vzniklo po 2. světové válce jako prevence dalších válečných konfliktů mezi Německem a Francií. Tuto dohodu podepsaly další evropské země jako Itálie, Belgie, Lucembursko a Nizozemsko a vytvořily tak společný trh s uhlím a ocelí, který pomáhal nastartovat ekonomickou prosperitu evropských zemí vyrovnávajících se s následky války.

Z této dohody se časem začalo tvořit nové uskupení pod názvem Evropské společenství. V roce 1973 se přidala Velká Británie, Irsko a Dánsko. V 80. letech vstoupily další země, konkrétně Řecko, Španělsko a Portugalsko. Uvedené státy začaly připravovat dohodu o volném pohybu služeb a zboží, díky které vznikl takzvaný Schengenský prostor, tedy prostor umožňující volný pohyb zboží a osob mezi jednotlivými zeměmi.. Ve stejném roce se přidaly Rakousko, Finsko a Švédsko. V té době se již používal název Evropská unie, kam vstoupila v roce 2004 i Česká republika.

Můžeme s jistotou říci, že v dnešní době se máme nejlépe v historii naší země. Kvalita života v České republice se výrazně posunula. Je nepopiratelným faktem, že díky strukturálním fondům EU došlo v naší zemi k zásadnímu rozvoji veškeré infrastruktury, a to i přestože tento přínos je zčásti devalvován častým zneužíváním a machinacemi se zacílením a využíváním dotací. V evropském prostoru se můžeme svobodně vzdělávat a cestovat. Mimo jiné i díky Evropské unii zažíváme nejdelší období míru a prosperity v téměř celé Evropě a zcela jistě ve členských zemích EU.

Letos jsme oslavili 15 let členství v Evropské unii. Během této doby jsme čelili a stále čelíme euroskeptikům, zpochybňujícím přínos Evropské unie. Je důležité si uvědomit, že my jsme Evropa a o tom, jak bude naše země a Evropská unie vypadat v budoucnu, budou spolurozhodovat námi zvolení poslanci Evropského parlamentu. Pokud na možnost ovlivnit tento výběr rezignujeme, můžeme opět zažít to, co bylo běžným jevem v minulých obdobích, tedy například neochotu zvolených europoslanců komunikovat s voliči a sdílet s občany důležité informace z Evropského parlamentu.

Evropa potřebuje PIRÁTY. Váš hlas má v těchto volbách větší sílu než kdy dříve

V případě zisku silného mandátu mohou Piráti nezatížení hříchy politické minulosti změnit zásadním způsobem dění v europarlamentu. Nejsme dalšími postavičkami, které kývou hlavou a berou za to vysoké finanční odměny. Chceme v této instituci bojovat za práva nejen našich občanů, ale také obyvatel celé Evropy. Celek je právě tak silný jako nejslabší článek řetězu a řetěz jménem Evropská unie má půl miliardy lidí, pro něž mají platit stejná pravidla napříč celým kontinentem. Proto jsme postavili silnou kandidátku, která přinese nový vítr do bruselských vod a otevře evropské instituce, tak jako se o to Piráti úspěšně snaží i v ČR..

Nezájem o volby do europarlamentu může paradoxně pomoci populistům a nacionalistům, jejichž záměrem je profitovat ze systému a parazitovat na něm, nebo je jejich cílem přímo destrukce Evropské unie. Příkladem prvních je například současný český premiér, který na jednu stranu tvrdí, jak Česko ochrání a přitom koncern, který mu “nepatří”, je jedním z největších příjemců evropských dotací.

Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 bylo v ČR odevzdáno 1 528 250 obálek z možných 8 395 132. Tato čísla hovoří za vše, volební účast byla pouze kolem 18 procent. Mimo jiné i proto má každý odevzdaný hlas velkou váhu. Nízká účast nahrává aktivním stranám se silnou voličskou základnou k získání maximálního množství z 21 českých mandátů v Evropském parlamentu. Bude-li obdobná volební účast jako před pěti lety, tak k mandátu evropského poslance stačí přes 75 000 hlasů.

Piráti v roce 2014 obdrželi 72 514 hlasů, tedy 4,78 %. Dnes je rok 2019. Piráti jsou v Poslanecké sněmovně, tvrdě pracují a s čistým štítem dokazují, že politika se dá dělat jinak, než jak to dosud naši politici předváděli. Piráti mají silnou podporu, která se projevuje v různých předvolebních průzkumech. Chceme překonat hranici 20 procent a získat v europarlamentu alespoň pět mandátů. Chceme uspět a stát se důležitou silou hájící zájmy České republiky v Bruselu.

Pojďte to tedy hodit Pirátům, protože EVROPA POTŘEBUJE PIRÁTY!

Martin Saifrt
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Libuše Vévodová -  Vyspělá společnost dává příležitost k uplatnění každému
06.10.2021

Libuše Vévodová - Vyspělá společnost dává příležitost k uplatnění každému

Pirátská zastupitelka Liba Vévodová z východočeských Svitav je gymnaziální učitelkou matematiky. Při rozhodování, zda se této profesi věnovat, jí pomohlo přesvědčení, že budoucí potenciál leží především v mladé generaci. Ve zvoleném povolání vnímala možnost jak...

CHCI VĚDĚT VÍCE