Piráti v Pardubickém kraji vysílají do sněmovních voleb také Libuši Vévodovou a Jitku Bidlovou

Piráti v Pardubickém kraji vysílají do sněmovních voleb také Libuši Vévodovou a Jitku Bidlovou

Po zvolení lídra pirátské kandidátky v Pardubickém kraji do Poslanecké sněmovny Mikuláše Ferjenčíka zvolilo krajské fórum další dvě kandidátky.

Druhé místo v primárních volbách obsadila svitavská pedagožka a zastupitelka Libuše Vévodová. Ta zvítězila ve 2. kole online volby nad místostarostou Chrudimi Alešem Nunvářem a pardubickým zastupitelem Dominikem Bečkou.

„Předně poděkování všem, kteří mi svými hlasy v primárkách projevili důvěru. Vnímám to jako velký závazek. V poslanecké sněmovně se chci zabývat sociální problematikou a školstvím.“ podotýká Libuše Vévodová

Ve volbě o třetí pozici v primárních volbách Pirátů překvapivě vyhrála poličská zastupitelka a environmentální architektka Jitka Bidlová. Dostala 22 hlasů z 50 možných a díky tomu jasně získala třetí pozici na pirátské kandidátce.

„Šla jsem do primárek možná netradičně jen s jedním tématem: ‘Připravit území České republiky na nastávající klimatické změny’. V jedné větě je řečeno vše. Děkuji tedy všem, že mým zvolením berou změny klimatu vážně a já se těším, že budu moci společnosti s touto výzvou pomoci.” Komentuje Jitka Bidlová z Poličky.

Do volebního klání o místa na listině kandidovali také Jaroslav Lainz, Vladek Vácha a Jan Moravec. Ti budou usilovat o další místa na pirátské kandidátce.

Na společné kandidátce do parlamentních voleb v Pardubickém kraji mají první pozici Piráti, druhou Starostové a Nezávislí (STAN), třetí a čtvrtou Piráti, pátou STAN, a poté se až do konce kandidátky střídají Piráti a STAN.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Libuše Vévodová -  Vyspělá společnost dává příležitost k uplatnění každému
06.10.2021

Libuše Vévodová - Vyspělá společnost dává příležitost k uplatnění každému

Pirátská zastupitelka Liba Vévodová z východočeských Svitav je gymnaziální učitelkou matematiky. Při rozhodování, zda se této profesi věnovat, jí pomohlo přesvědčení, že budoucí potenciál leží především v mladé generaci. Ve zvoleném povolání vnímala možnost jak...

CHCI VĚDĚT VÍCE