Lenka Španihelová

sociální pedagožka

Lenka Španihelová (* 1984) je krajskou zastupitelkou a zástupkyní v magistrátní komisi pro sociální a zdravotní věci za Piráty.

Pochází z Valašského Meziříčí a od roku 2014 žije v Pardubicích. Vysokou školu vystudovala v Praze, bakalářský obor Sociální a pastorační práce na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy, magisterský obor Sociální pedagogika na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Během studia se věnovala práci se seniory v České Alzheimerovské společnosti, práci s lidmi s duševním onemocněním ve společnosti Vida a práci s ohroženou mládeží v organizaci Barevný svět dětí.

Po ukončení studia nastoupila jako ředitelka nově vzniklé grafické sociální firmy Maturus, o.p.s., která zaměstnává osoby se zdravotním postižením a úzce spolupracuje s Jedličkovým ústavem a školami.

V současné době je na mateřské dovolené se dvěma dětmi. Zabývá se jako dobrovolník organizováním dobročinných sbírek - sbírka pro uprchlíky, vánoční krabice pro děti z ohrožených rodin a veřejné aktivity - zapojení do iniciativy Milion chvilek pro demokracii.

K Pirátům se připojila oficiálně v lednu 2018, členkou se stala v květnu téhož roku.

Její téma je především sociální politika a zapojení občanů do veřejného života.

Lenka Španihelová

Pirátská strana


Lidé

Andrej Ramašeuski
Andrej Ramašeuski Hlavní správce systémů
Bc. Daniel Lebduška
Bc. Daniel Lebduška radní měta Chrudim, předseda krajského zastupitelského klubu
Poznejte celý náš tým