V pirátském centru proběhla debata s poslancem Radkem Holomčíkem o klimatických změnách

7. února 2020
V pirátském centru proběhla debata s poslancem Radkem Holomčíkem o klimatických změnách

Ve čtvrtek 6. února proběhla v ParduPiCe debata o klimatických změnách a suchu v krajině s pirátským poslancem a místopředsedou zemědělského výboru Poslanecké sněmovny Radkem Holomčíkem.

Této besedy se v pirátském centru zúčastnilo kolem třiceti lidí, kterým sucho v krajině a klimatické změny nejsou lhostejné.

Debata začala krátce po 18. hodině, pirátský poslanec Radek Holomčík přítomným sdělil zásadní body, které krajinu tíží. Jsou jimi například nedostatek vody, špatný stav půdy, problémy při obnově lesů decimovaných kůrovcem, neschopnost krajiny zadržovat vodu či narušený tzv. malý koloběh vody.

V průběhu besedy se se svými podněty a dotazy zapojovali návštěvníci, mezi kterými byli i zastupitelé různých měst a obcí, které tuto problematiku denně řeší. Diskuze se postupně přesunula ke konkrétním příkladům, které obce a města trápí, a obce se pak často ztrácí v byrokratickém moři žádostí a povolení.

holomcik2

Příjemnou atmosféru při diskuzi podpořilo občerstvení, jenž na akci poskytl pardubický sociální podnik Café Robinson, který zaměstnává lidi se zkušenostmi s duševním onemocněním.

Akce se velice povedla a již v tuto chvíli pro vás připravujeme další besedu na téma Domácí nekomerční výroba piva, tzv. domovarnictví, s poslanci Ondřejem Polanským, Radkem Holomčíkem a našim lídrem do krajských voleb Danielem Lebduškou. O termínu akce vás budeme informovat na našem facebooku a webu.

holomcik3

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti Pardubického kraje si zvolili své lídry do krajských voleb

Piráti Pardubického kraje si zvolili své lídry do krajských voleb

V druhém listopadovém týdnu si Piráti v Pardubickém kraji zvolili čelo své kandidátní listiny do krajských voleb 2024. Volba probíhala tradičně prostřednictvím internetového hlasování a do obsáhlé rozpravy na pirátském fóru se zapojila většina členů. Ti si vybrali devítku osobností, které se v příštím roce budou snažit oslovit voliče a získat co nejvyšší počet mandátů v zastupitelstvu Pardubického kraje.