Pardubice, 9. září 2019 - Piráti Pardubického kraje v září otevřou pirátské centrum s názvem ParduPiCe. To se nachází v Pardubicích nedaleko obchodního domu Atrium palace. V rámci slavnostního otevření proběhne tisková konference, kterou plánujeme na čtvrtek 19. 9. ve 13:00.

V Pardubicích vzniká další z mnoha pirátských center, které nabídne sdílený prostor, nejen pro členy a sympatizanty Pirátské strany v Pardubickém kraji, ale i pro občany, kteří mohou prostor navštívit v rámci zajímavých přednášek, kurzů a dalších aktivit.

„Pirátské centrum je to, co nám tu v kraji chybělo. Konečně máme dostatečný prostor na schůzky s rozrůstající se členskou základnou. V centru pojmenovaném hříčkou ParduPiCe (Pardubické pirátské centrum) máme i dětský koutek, aby se s námi mohli scházet i rodiče a nemuseli si vybírat mezi politikou a rodinou. Nově vznikne i cowork - tedy sdílená kancelář pro firmy a živnostníky, kteří nechtějí platit celoměsíční drahé nájmy v kancelářích. Dokonce přemýšlíme o pořízení 3D tiskárny. Doufáme, že i díky těmto prostorům budeme schopni navázat spolupráci s dalšími pirátsky naladěnými lidmi.“ těší se krajský předseda Pirátů Daniel Lebduška.

V pirátském centru,se bude nacházet i kancelář poslance Mikuláše Ferjenčíka, která umožní osobní setkávání a řešení agendy, kterou náš poslanec v rámci poslanecké sněmovny řeší.

„S myšlenku na pirátské centrum v Pardubicích si pohráváme už delší dobu, ale první kroky k realizaci začaly až po úspěšných komunálních volbách. Vybrat vhodné místo nebylo snadné. Přestože nebyl ani tento prostor nějak ideální, podařilo se nám během několika měsíců ho s pomocí dobrovolníků přestavět v krásný multifunkční prostor. Vidím zde spoustu prostoru pro pořádání veřejných akcí, od přednášek, přes promítání svobodných filmů až po pirátskou jógu nebo dílničky pro znevýhodněné děti. Věřím, že bude dobře sloužit nejen nám pirátům, ale i širší veřejnosti.“ podotýká místostarosta Chrudimi Pavel Štěpánek, který se na rekonstrukci z velké části podílel vlastními silami.

Pro nejmenší návštěvníky centrum nabídne dětský koutek, ve kterém děti naleznou různé hračky, knihy a zábavu, když budou jejich rodiče zaneprázdněni.

Pirátské centrum v Pardubicích, které jsme pojmenovali ParduPiCe, otevřeme ve čtvrtek 19. 9. 2019 od 13:00, všichni zájemci jsou vítáni k prohlídce.