Piráti zakotvili v deseti obcích Pardubického kraje

28. října 2018
Piráti zakotvili v deseti obcích Pardubického kraje

V minulých komunálních volbách, v roce 2014, kandidovali Piráti v Pardubickém kraji pouze v Chrudimi. Tehdy se nepodařilo těsně překonat hranici 5%. V letošních volbách postavili kandidátky v jedenácti obcích a v deseti z nich zakotvili v zastupitelstvu.

Třetí místo s krásnými 11,22% obsadili Piráti v Pardubicích. V novém zastupitelstvu tak usedne hned 5️ Pirátů: Ondřej Karas, Kuba Kutílek, Ivana Böhmová, Vojtěch Jirsa a Lenka Španihelová. Na prvním obvodu jsme dokonce druzí s 14,8% a třemi zastupiteli: Vojtěch Jirsa, Jiří Čáslavka a Ondřej Beran. V Polabinách jsme spolu s Naše Pardubice a Zelení Pardubice druzí s 13,03%, v zastupitelstvu potkáte dva naše kandidáty: Kubu Kutílka a Jana Metelku. I na Dukle skončili Piráti stříbrní s 13,28% a dvěma zastupiteli: Filip Vařecha a Ivana Böhmová! Ve Svítkově jsme podpořili kandidátku Pro Šestku - transparentní a otevřený obvod, která skončila čtvrtá a do zastupitelstva posílá jednoho Piráta: Ondřeje Karase. Na čtvrtém obvodu jsme pak podpořili kandidátku Koalice pro Pardubice a Piráti, která rovněž na čtvrtém místě získala dva zastupitele a 11,76% hlasů.

V Chrudimi získali místní Piráti krásných 13,02% a do zastupitelstva zde postoupili tři zástupci. Pavel Štěpánek, Aleš Nunvář a Daniel Lebduška. Do zastupitelských křesel usedne i Libuše Vévodová, Vojtěch Fadrný a Miroslav Sedlák, a to ve Svitavách, kde skončili Piráti na druhém místě s 12,60%. S 10,78% uspěli Piráti v Poličce, kde bude do zastupitelstva promlouvat Jitka Bidlová a Štěpán Vlček. Se ziskem 17,26% vstupuje do zastupitelstva Rudoltic Tomáš Kolomý a Vilém Jílek. Úspěch zaznamenali i Piráti v České Třebové. Zde získali 7,96% a v zastupitelstvu usedne Jiří Ducháček a Zbyněk Ruda. Dva mandáty získali i zástupci Pirátů v Červené Vodě, kde usedne do zastupitelských lavic Zdeněk Brůna a Tomáš Verner se ziskem 11,51%. Po jednom zastupiteli jsme získali v Moravské Třebové, kde nás bude se ziskem 6,06% representovat Martin Sedlák, v Hlinsku Roman Rybáček, kterého vynesl do zastupitelstva zisk 7,38% a konečně v Chrasti, kde obsadí křeslo zastupitele Daniel Norek po zisku 7,44%. Jedinou obcí, kde se nepodařilo překonat hranici 5 % a nezískali jsme tak ani jeden mandát je Heřmanův Městec. Zde to uteklo doslova o fousek. Získali jsme 4,88%.

Všem dvaceti šesti novým zastupitelům v kraji, zvoleným za Českou pirátskou stranu gratulujeme a přejeme hodně sil a odvahy a pak jistě přijdou i úspěchy. Věříme, že všichni do jednoho dostojí svým slibům a udělají vše pro to, aby své voliče, nebo Piráty po celé zemi, nezklamali.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti Pardubického kraje si zvolili své lídry do krajských voleb

Piráti Pardubického kraje si zvolili své lídry do krajských voleb

V druhém listopadovém týdnu si Piráti v Pardubickém kraji zvolili čelo své kandidátní listiny do krajských voleb 2024. Volba probíhala tradičně prostřednictvím internetového hlasování a do obsáhlé rozpravy na pirátském fóru se zapojila většina členů. Ti si vybrali devítku osobností, které se v příštím roce budou snažit oslovit voliče a získat co nejvyšší počet mandátů v zastupitelstvu Pardubického kraje.