Piráti v Pardubickém kraji věnovali ochranné štíty největšímu místnímu poskytovateli sociálních služeb - organizaci SKP-CENTRUM

9. června 2020
Piráti v Pardubickém kraji věnovali ochranné štíty největšímu místnímu poskytovateli sociálních služeb - organizaci SKP-CENTRUM

Pardubice, 8. června 2020 - Piráti Pardubického kraje poskytli zdarma přes 600 ochranných štítů sociálním a zdravotnickým službám v Pardubickém kraji. Mezi naposledy obdarovanými byl největší poskytovatel sociálních služeb v kraji, SKP-CENTRUM, kterému Piráti věnovali 50 kusů těchto ochranných pomůcek.

V Pardubickém pirátském centru ParduPiCe se na naší 3D tiskárně od dubna vyrobilo, zkompletovalo a rozdalo 650 kusů obličejových štítů. Většina z nich byla věnována sociálním a zdravotnickým službám, které při své činnosti vyžadují zvýšenou ochranu svých zaměstnanců.

Mezi velké odběratele pirátských štítů patří i SKP-CENTRUM, které provozuje po Pardubickém kraji 13 typů sociálních služeb. Tyto ochranné štíty převzal z rukou Filipa Mezery, pirátského zastupitele v Sezemicích, sám ředitel organizace Jiří Pitaš.

„Děkujeme Pirátům Pardubického kraje za bezplatné dodání štítů. Naši zaměstnanci tyto štíty využívali během pandemie koronaviru a při prevenci proti nákaze Covid-19 budou využívat i nadále. Tato nezištná pomoc je v těchto dobách jednou z mála jistot,“

říká ředitel SKP-CENTRUM Jiří Pitaš.

Protože se prozatím koronavirová situace mírní a ubývá nakažených, rozhodli se Piráti v Pardubickém kraji výrobu těchto ochranných pomůcek pozastavit. Pokud by se stav zhoršil a bylo by potřeba opět tisknout, kompletovat a distribuovat ochranné obličejové štíty, budou Piráti samozřejmě připraveni.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti Pardubického kraje si zvolili své lídry do krajských voleb

Piráti Pardubického kraje si zvolili své lídry do krajských voleb

V druhém listopadovém týdnu si Piráti v Pardubickém kraji zvolili čelo své kandidátní listiny do krajských voleb 2024. Volba probíhala tradičně prostřednictvím internetového hlasování a do obsáhlé rozpravy na pirátském fóru se zapojila většina členů. Ti si vybrali devítku osobností, které se v příštím roce budou snažit oslovit voliče a získat co nejvyšší počet mandátů v zastupitelstvu Pardubického kraje.