Piráti v Pardubickém kraji představují čelo kandidátky do krajských voleb

18. listopadu 2019
Piráti v Pardubickém kraji představují čelo kandidátky do krajských voleb

V druhém listopadovém týdnu si Piráti v Pardubickém kraji zvolili čelo své kandidátní listiny do krajských voleb. Volba probíhala tradičně prostřednictvím internetového hlasování a do obsáhlé rozpravy na pirátském fóru se zapojila většina členů. Ti si vybrali devítku osobností, které se v příštím roce budou snažit oslovit voliče a získat co nejvyšší počet mandátů v krajském zastupitelstvu.

Lídrem pirátské kandidátky je předseda Krajského sdružení a zastupitel Chrudimi Daniel Lebduška. Vystudoval Karlovu Univerzitu a od roku 2013 působí na různých pozicích v marketingu. V současnosti je výkonným ředitelem společnosti IPC Team - a zabývá se především online marketingem.

Dvojkou na kandidátce se stal Filip Mezera, který pracuje jako datový analytik v oblasti financí a je zastupitelem v Sezemicích, kde trénuje mládež fotbal. Na třetím místě piráti zvolili systémového administrátora, zastupitele obce Radhošť a drobného chovatele Andreje Ramašeuského. Čtyřkou pirátské kandidátky je svitavská zastupitelka a učitelka Líba Vévodová. První pětku uzavírá IT správce systémů, auditor a českotřebovský zastupitel Jiří Ducháček, který má v gesci dopravu a bezpečnost.

Následující v pořadí je pardubická zastupitelka věnující se sociální oblasti a kultuře Lenka Španihelová. Další ženou je Andrea Linhartová, jež se věnuje problematice zdravotnictví. Následuje Jaroslav Lainz, speciální pedagog věnující se žákům s výchovnými problémy a intervenčním programům ve školách. Devítičlenné čelo pirátské kandidátky uzavírá Matěj Karas, odborník v oblasti koordinace sociálních služeb a meziresortní spolupráce.

První devítce kandidátů do krajských voleb již vyjádřil svou podporu pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík.

„Mám radost, že si členové Pirátů na kandidátku zvolili různorodé osobnosti ze všech okresů Pardubického kraje a těším se na volební kampaň, do které se osobně zapojím stejně jako v komunálních volbách.“

Toto je oficiální tisková zpráva Pirátů v Pardubickém kraji.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti Pardubického kraje si zvolili své lídry do krajských voleb

Piráti Pardubického kraje si zvolili své lídry do krajských voleb

V druhém listopadovém týdnu si Piráti v Pardubickém kraji zvolili čelo své kandidátní listiny do krajských voleb 2024. Volba probíhala tradičně prostřednictvím internetového hlasování a do obsáhlé rozpravy na pirátském fóru se zapojila většina členů. Ti si vybrali devítku osobností, které se v příštím roce budou snažit oslovit voliče a získat co nejvyšší počet mandátů v zastupitelstvu Pardubického kraje.