Piráti plují nejen do komunálu ale i do senátu

10. března 2018
Piráti plují nejen do komunálu ale i do senátu

Na podzim letošního roku proběhnou komunální a senátní volby a Piráti po celé republice už se na ně intenzivně připravují. Náš kraj není výjimkou.

Senátní volby máme v Pardubickém kraji ve dvou volebních obvodech. V obvodě číslo 50 na Svitavsku, kde Piráti, s pravděpodobností hraničící s jistotou, postaví svého kandidáta, člena krajského sdružení Pardubického kraje Jiřího Krátkého. A v obvodě číslo 44 Chrudimsko-Halvíčkobrodsko, který z poloviny zasahuje i do kraje Vysočina a kde registrují Piráti tři uchazeče o podporu v senátních volbách. Koncem března proběhne společná schůze těchto krajů, kam budou uchazeči pozváni ke „grilování“ a následně proběhnou primární volby v rámci krajského fóra.

Piráti se v Pardubickém kraji budou ucházet i o křesla v zastupitelstvech obcí. Kromě velké kandidátky do krajského statutárního města, vznikají i v jinde. „V současné době stavíme kandidátky v Pardubicích, Chrudimi, Svitavách, České Třebové, Moravské Třebové a v několika obcích o kandidátkách stále jednáme. Namátkou třeba v Chrasti, Rudolticích nebo v Radhošti. Očekávám, že do léta se objeví Pirátské kandidátky i v dalších obcích.“ říká koordinátor Pirátů v Pardubickém kraji Pavel Štěpánek. Ve většině zmiňovaných obcích se už pracuje na volebním programu. Kolik se nakonec podaří sestavit kandidátních listin a kolik posádek vypluje do bitvy o zastupitelstva obcí, ukáže až konec jara, kdy by Piráti rádi zahájili svou kampaň.

Informační kanály:

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti Pardubického kraje si zvolili své lídry do krajských voleb

Piráti Pardubického kraje si zvolili své lídry do krajských voleb

V druhém listopadovém týdnu si Piráti v Pardubickém kraji zvolili čelo své kandidátní listiny do krajských voleb 2024. Volba probíhala tradičně prostřednictvím internetového hlasování a do obsáhlé rozpravy na pirátském fóru se zapojila většina členů. Ti si vybrali devítku osobností, které se v příštím roce budou snažit oslovit voliče a získat co nejvyšší počet mandátů v zastupitelstvu Pardubického kraje.