Piráti hází záchranný kruh pro osoby ve finanční nouzi

4. května 2020
Piráti hází záchranný kruh pro osoby ve finanční nouzi

Pardubice, 5. května 2020 - Piráti v Pardubickém kraji přichystali projekt finanční pomoci, který pojmenovali PIRÁTSKÝ ZÁCHRANNÝ KRUH. Na projekt vyčlenili 200 tisíc korun z rozpočtu, který byl původně určen do kampaně na krajské volby. Pirátský záchranný kruh má za cíl pomoci lidem, kteří se kvůli koronavirové epidemii dostali do finanční nouze.

Tyto prostředky Piráti použijí na pomoc s ekonomickými dopady krize. Drobné dary (do 5000 Kč) budou poskytovány přímo na základě darovací smlouvy. Větší dary se budou vybírat prostřednictvím peer-to-peer sbírky pro vybrané konkrétní osoby, podnikatele nebo organizace na darcovské platformě znesnaze21.cz a Piráti k této vybrané částce přidají jednou tolik, kolik se vybere.

Do Pirátského záchranného kruhu se budou moci přihlásit lidé pomocí webové stránky pardubicky.pirati.cz/pomahame, kde lidé naleznou pravidla, popis celého projektu a potřebné formuláře.

Pomoc je určena pro jednotlivce, rodiny, drobné podnikatele a pro pomáhající organizace, které pomáhají v dnešní nelehké době. Žádosti bude posuzovat organizační výbor, který bude zároveň hlasovat o podpoře na základě jasných kritérií, která naleznete na webové stránce.

„Jsou podstatnější věci než je kampaň a my se dnes ocitáme ve zcela bezprecedentní době, kdy se mnoho rodin bez pomyslného záchranného kruhu neobejde. Pomoc bude určena především těm, na které stát zapomíná a kteří jsou na hranici svých možností. Důležité je také podpořit organizace, které se zapojují do pomoci druhým. Pro organizaci sbírek jsem oslovil Nadační fond pomoci a využijeme jejich platformu znesnaze21. Jejich práce na poli pomoci druhým si velmi vážím.“,

říká k organizaci programu vedoucí organizačního výboru a místostarosta Chrudimi Pavel Štěpánek.

“Říkal jsem si, kdo jiný by měl přijít s inovativním nápadem, který má pomoci lidem, než Piráti. Jsem rád, že znesnáze dokáže být vhodným a efektivním nástrojem například i politickou stranu, která chce pomáhat svým občanům. Znesnáze21 je dárcovská platforma umožňující zakládání sbírek pro lidi v nouzi a to velmi rychle a se všemi zákonnými požadavky.”,

podotýká Čestmír Horký, zakladatel dárcovské platformy Znesnáze21.

Různé hospodářské odhady hovoří o propadu ekonomiky až o deset procent. Jako číslo ve statistice to po několika letech ekonomického růstu možná nezní hrozně. Za statistikou se ale skrývají příběhy konkrétních lidí. A některé skupiny současná krize zasáhne mnohem tvrději. Právě těm se snažíme pomoci. Apelujeme na kraj, aby se k nám připojil.

„Piráti krajskému úřadu nabízí hotovou metodiku, kterou pro Pirátský záchranný kruh připravili. Kraj má k dispozici nesrovnatelně větší rozpočet. Vyzýváme ho, aby jej aktivoval a po našem vzoru aktivně nabídl záchranný kruh zasaženým skupinám. Myslím třeba na matky či otce samoživitele, občany, kteří kvůli krizi přišli o značnou část příjmů a vládní kompenzace je zcela pominula, nebo drobné podnikatele. Metodiku jsme připravili. Kraji stačí projekt jen naškálovat podle objemu prostředků, které uvolní,“

doplňuje lídr Pirátů do krajských voleb Daniel Lebduška.

VÍCE INFORMACÍ O PROJEKTU NALEZNETE NA ZDE

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti Pardubického kraje si zvolili své lídry do krajských voleb

Piráti Pardubického kraje si zvolili své lídry do krajských voleb

V druhém listopadovém týdnu si Piráti v Pardubickém kraji zvolili čelo své kandidátní listiny do krajských voleb 2024. Volba probíhala tradičně prostřednictvím internetového hlasování a do obsáhlé rozpravy na pirátském fóru se zapojila většina členů. Ti si vybrali devítku osobností, které se v příštím roce budou snažit oslovit voliče a získat co nejvyšší počet mandátů v zastupitelstvu Pardubického kraje.