Pardubický kraj rozhoduje o využití vyrovnávací platby pro nemocnice

22. června 2023
Pardubický kraj rozhoduje o využití vyrovnávací platby pro nemocnice

Pardubický kraj každoročně schvaluje vyrovnávací platbu pro nemocnice Pardubického kraje s cílem částečně pokrýt náklady spojené s veřejnými službami, které nejsou plně hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Letos se však objevila změna ve využití této platby, což vyvolává diskusi.

Na nedávném zasedání zastupitelstva Pardubického kraje byl předložen návrh, který počítá s zaúčtováním částky ve výši 4,8 milionu korun do krajské rezervy namísto jejího přidělení nemocnicím. "Chceme porozumět plánům spojeným s touto částkou. Loni i předcházející roky byla částka, kterou Pardubický kraj každoročně obdrží za pronájmy v pardubické a chrudimské nemocnici převedena nemocnicím Pardubického kraje v rámci vyrovnávací platby. Letos tomu tak není a částka 4,8 milionu se převádí do rezervy kraje a má být využita na částečné financování RDS - infrastruktura pro routing (směrování) Regionální datové sítě.  " uvedla krajská zastupitelka Andrea Linhartová, krajská zastupitelka za Piráty.

S ohledem na aktuální personální nedostatek v krajských nemocnicích, bychom rádi využili tuto vyrovnávací platbu na stabilizaci personálu v nemocnicích. Chceme vytvořit prostor pro nalákání nových lékařů a sestřiček, podobně jako to dělají i další kraje.

S pečlivostí sledujeme situaci a budeme usilovat o efektivní využití nejen vyrovnávací platby, ale i jiné možnosti, které by přinesly maximální prospěch pro zdravotnictví a občany Pardubického kraje.

Pro více informací kontaktujte:

Jméno: Andrea Linhartová

Telefon: 728 436 767

E-mail: andrea.linhartova@pirati.cz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti Pardubického kraje si zvolili své lídry do krajských voleb

Piráti Pardubického kraje si zvolili své lídry do krajských voleb

V druhém listopadovém týdnu si Piráti v Pardubickém kraji zvolili čelo své kandidátní listiny do krajských voleb 2024. Volba probíhala tradičně prostřednictvím internetového hlasování a do obsáhlé rozpravy na pirátském fóru se zapojila většina členů. Ti si vybrali devítku osobností, které se v příštím roce budou snažit oslovit voliče a získat co nejvyšší počet mandátů v zastupitelstvu Pardubického kraje.