Nevíte co dělají vaši zastupitelé na radnici? My vám to otevřeně řekneme

26. února 2020
Nevíte co dělají vaši zastupitelé na radnici? My vám to otevřeně řekneme

Zvolili jste si své představitele na vaši radnici, ale nemáte představu co přesně na té radnici dělají? Tuto skutečnost se rozhodli změnit naši pirátští místostarostové Chrudimi Aleš Nunvář a Pavel Štěpánek. Od letošního ledna informují o svých činnostech na webové stránce chrudimských Pirátů.

Známe to nejspíš všichni. Před volbami nám kandidáti do zastupitelstev slibují hory a doly, chtějí od nás hlas, za který nám slibují kdeco, například že nás budou informovat o svých aktivitách, a my jim věříme. Volby skončí a my s napětím očekáváme naplnění slibů, které jsme od kandidátů do voleb dostali. Avšak většinou se nic neděje, zvolení zástupci sedí na teplých místech a užívají si opojení mocí.

S tímto zažitým klišé se rozhodli skoncovat chrudimští místostarostové. Učinili tak ke zvýšení transparentnosti, která je Pirátům přirozená. Od začátku roku 2020 můžete na webu chrudimských Pirátů sledovat počet hodin, ale i konkrétní úkony, které na radnici odpracují.

"Po prvním roce na radnici, který byl pro mě velmi intenzivní (přeci jen mám na starosti investiční projekty města, které se zastavit nemohly) mě překvapilo, že ani přátelé, co sledují dění v Chrudimi, neví co vlastně dělám. I proto jsem začal na Facebooku uveřejňovat příspěvky o agendě pirátského místostarosty a měsíční souhrny práce nás oboujsou jen dalším pokračováním snahy o širší informovanost",

připomíná místostarosta Chrudimi Aleš Nunvář.

mischr

„Přijde nám jako správná věc zveřejňovat měsíční souhrny naší práce pro město, aby měli občané povědomí o tom, co všechno děláme a za co jsme placení z veřejných peněz,“ říká Pavel Štěpánek a doplňuje: „Pokud vím, v minulosti nikdo nic takového nedělal, i když po tom byla ze stran opozičních zastupitelů opakovaně poptávka. Věřím, že tímto krokem inspirujeme i ostatní.“

Více informací si můžete přečíst zde na webu chrudimských pirátů

Nebo na FB chrudimských pirátů

Pardubice

Obdobné informace z jednání zastupitelstev podávají na Facebooku pardubičtí zastupitelé Ondřej Karas, Iva Böhmová, Lenka Španihelová či Filip Vařecha. V těchto sděleních otevřeně komentují dění jak na magistrátu, tak i v jednotlivých městských částech.

souhrnpce

Více informací na FB pardubických pirátů

Svitavy

Neotálejí ani svitavští zastupitelé a na jejich facebooku přinášejí shrnutí z jednání zastupitelsva Vojtěch Fadrný, Libuše Vévodová a nově zvolený pirátský zastupitel Ondřej Hapala.

souhrnsy

Více informací na FB svitavských pirátů

Krajské volby

Informace o dění z městských zastupitelstev jsou jednou kapitolou, ale již v tuto chvíli víme, že takováto shrnutí vám budeme přinášet i z krajského zastupitelstva. I když v tuto chvíli nemáme krajské zastupitele, tak pro vás stručné informace z jednání krajského zastupitelstva na facebooku píší pirátský lídr Daniel Lebduška a dvojka na kandidátce Filip Mezera.

souhrnkraj

Tento trend, se stává mezi našimi zastupiteli a zastupitelkami, čím dál více oblíbený. Díky reportům pirátů na vašich radnicích se můžete dozvědět podrobnější informace, které se mnohdy ze stručných zápisů nedozvíte.

Držíme kurz.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti Pardubického kraje si zvolili své lídry do krajských voleb

Piráti Pardubického kraje si zvolili své lídry do krajských voleb

V druhém listopadovém týdnu si Piráti v Pardubickém kraji zvolili čelo své kandidátní listiny do krajských voleb 2024. Volba probíhala tradičně prostřednictvím internetového hlasování a do obsáhlé rozpravy na pirátském fóru se zapojila většina členů. Ti si vybrali devítku osobností, které se v příštím roce budou snažit oslovit voliče a získat co nejvyšší počet mandátů v zastupitelstvu Pardubického kraje.