Byla to dlouhá, místy vyčerpávající jízda, která stála za to. Procestovali jsme celý kraj a zde Vám přinášíme postřehy a dojmy několika aktérů, kteří tu jízdu jeli s námi.

pavel-stepanek

Pavel Štěpánek

Za sedm let, které jsem u Pirátů strávil, to byla největší, nejorganizovanější a nejnákladnější kampaň, která přesto stála na dobrovolnících a jednotlivých členech, kteří do toho dali svoje srdce. Tahle víra ve správnou věc nám pomohla získat mandáty ve sněmovně. Byla to velká legrace, která skončila a začíná skutečná práce. Směle do ní.


Nedovolím si říct, že bych věnoval kampani moc práce nebo času. Její celkový průběh se mi často zdál hodně uvolněný a pohodový. A jen neskutečně pozitivní a vstřícný přístup voličů mě každý den přesvědčoval v její úspěch.

andrej-ramaseuski

Andrej Ramašeuski


daniel-lebduska

Daniel Lebduška

Fakt jsem rád že Mikuláš Ferjenčík si udělal čas a poctivě objel všechna města našeho kraje nad 2000 obyvatel. Podle mě má to místo ve sněmovně zasloužené - oproti jiným se fakt hodně snažil. Na hodně míst jsem se podíval s ním - poprvé jsem byl třeba v Králíkách, Jevíčku a spouště dalších míst. Přátelé - Pardubický kraj je prostě krásný 🙂 Mám radost ze všech , kteří se zapojili a díky kterým se nám podařilo pověsit kolem 90 bannerů/vlajek a hlavně rozdat více než 30 000ks Pirátských listů - klobouk dolů před vámi! Mě samotného to stálo hodně sil a času - občas už jsem byl dost unavený, ale o to víc mě potěšilo, když se ozval někdo a řekl: "Hele, udělám to - nech to na mě." Díky vám všem jsme byli schopni dát 10.51% a celkově je to 5. nejlepší výsledek mezi kraji v ČR.


Kampaň pro Piráty byla velice korekní, neobtěžující a přijímána veřejností kladně. Osobní kontakt s voliči či jejich rodinami byl vesměs příjemný. Strategie kampaně byla, podle mého názoru, velmi dobrá. Velký dík všem koordinátorům a celému podpůrnému týmu. Ukázalo se, že slušnost není blbost.

libuse-vevodova

Libuše Vévodová


mikulas-ferjencik

Mikuláš Ferjenčík

Mně v kampani potěšilo, že jsme fakt zvládli navštívit všechna města nad 2000 lidí v kraji a parádní výsledek v Cholticích, kde jsem vyrostl.


Podpora, kterou jsme dostávali během kampaně byla obrovská a dávala mi energii pokračovat. Potěšil mě výsledek v Chrudimském okrese, kde jsme skončili na druhém místě s 9,84 %

zdenek-kubala

Zdeněk Kubala


karsten-sachs

Karsten Sachs

Na jaře k nám mluvil Rick Falkvinge, říkal, že možná stojíme před historickým vítězstvím, a že si tu kampaň máme hlavně užívat. Myslím si že se nám povedlo obojí a jsem rád že jsem byl u toho.


Zapojil jsem se jako nečlen Pirátské strany, protože jsem viděl, že se Piráti snaží a nemají za sebou skandály a program zaměřený na transparenci se mi líbil. Viděl jsem zápal a hromadu času, který do kampaně vkládali a to i přesto, že jejich úspěch jakožto jednotlivců byl nemožný. Oni to však dělali pro to, aby bylo v naší zemi reálně lépe. I když jsem měl před začátkem kampaně drobné pochyby, tak teď vidím, že jsou to vážně slušní, upřímní, pracovití a chytří lidé, se kterými bych rád spolupracoval dál.

filip-sedlak

Filip Sedlák