Do Pardubického kraje míří pirátský autobus budoucnosti

14. srpna 2020
Do Pardubického kraje míří pirátský autobus budoucnosti

Speciální pirátský volební autobus zahájil v sobotu 8. srpna 2020 svou předvolební jízdu. V průběhu dvou měsíců zavítá do všech koutů České republiky včetně Pardubického kraje.

Kromě představení programu pro krajské a senátní volby a prezentace krajských kandidátů autobus veřejnosti nabídne také vhled do budoucnosti vzdálenější – ať už prostřednictvím brýlí s virtuální realitou, , elektrickou jednokolkou nebo holografickým projektorem.

tisk

Autobus budoucnosti byl poprvé k vidění v sobotu 8. srpna v 17:00 na Palackého náměstí v Praze. Odtud pak vyrazil na dvouměsíční pouť po České republice.

„Chceme lidem zprostředkovat zážitek a ukázat možnou podobu budoucnosti. Kromě volebního programu bude autobus ukazovat i vize odborníků o budoucnosti v řízených oblastech. Lidé, kteří navštíví naše akce, mohou vidět hydroponický systém na pěstování plodin, 3D tiskárnu nebo holografický projektor. Zároveň si mohou vyzkoušet virtuální realitu nebo elektrickou jednokolku. Na své si přijdou i děti, pro které máme připravené technologicky zajímavé hračky,”

říká volební manažer Pirátů Pavel Štěpánek.

V Pardubickém kraji můžete náš autobus potkat 17. srpna v Moravské Třebové, České Třebové a v Ústí nad Orlicí.

Další setkání s pirátským autobusem se uskuteční 6. a 7. září v Chrudimi, Hlinsku a Poličce.

Poslední výjezd autobusu budoucnosti v Pardubickém kraji bude 23. a 24. září v Holicích, v Lázních Bohdaneč, v Přelouči, v Sezemicích a v Heřmanově Městci, dále v Chrasti, Luži, Vysokém Mýtě, Litomyšli a Svitavách.

Každý den až do dne konání krajských a senátních voleb mohou občané dorazit na zastávky autobusu a debatovat s představiteli Pirátské strany. Těchto setkání se zúčastní jak jednotliví poslanci, krajští či senátní kandidáti, tak i předseda strany Ivan Bartoš.

kolo

vr

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti Pardubického kraje si zvolili své lídry do krajských voleb

Piráti Pardubického kraje si zvolili své lídry do krajských voleb

V druhém listopadovém týdnu si Piráti v Pardubickém kraji zvolili čelo své kandidátní listiny do krajských voleb 2024. Volba probíhala tradičně prostřednictvím internetového hlasování a do obsáhlé rozpravy na pirátském fóru se zapojila většina členů. Ti si vybrali devítku osobností, které se v příštím roce budou snažit oslovit voliče a získat co nejvyšší počet mandátů v zastupitelstvu Pardubického kraje.