Českotřebovští Piráti věnovali do domova pro seniory počítač Raspberry

20. prosince 2019
Českotřebovští Piráti věnovali do domova pro seniory počítač Raspberry

V čase přicházejících Vánoc předali českotřebovští Piráti malý dárek do domova seniorů v České Třebové. Oním dárkem je počítač Raspberry PI 4 s operačním systémem Raspbian, který je založen na svobodném (open source) software.

Projekt jsme realizovali ve spolupráci s ředitelkou Sociálních služeb JUDr. Peterkovou a rádi bychom tak pomohli s bouráním stereotypu, že počítače jsou pouze pro mladé.

Chceme třebovským seniorům rozšířit možnost kontaktu s okolním světem. Obyvatelé domova tak budou moci například sledovat streamovaná videa a přenosy, které je zajímají.

ctpc2

Jde i o další ze způsobů, který rozšíří možnosti naplňování práva na informace a společenský život. K tomu dodává garant projektu, českotřebovský zastupitel za Piráty Jiří Ducháček:

"Chtěli bychom tímto způsobem jednak pomohli zpestřit život obyvatel domova a také umožnit kontakt například se seniory v jiných domovech. Toto zařízení umožní "Být při tom" například v případě konání koncertu nebo jiné společenské akce v jiném domově nebo na jiném místě. Vnímáme tento krok také jako počátek další spolupráce se Sociálními službami i na jiných užitečných projektech".

ctpc3

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti Pardubického kraje si zvolili své lídry do krajských voleb

Piráti Pardubického kraje si zvolili své lídry do krajských voleb

V druhém listopadovém týdnu si Piráti v Pardubickém kraji zvolili čelo své kandidátní listiny do krajských voleb 2024. Volba probíhala tradičně prostřednictvím internetového hlasování a do obsáhlé rozpravy na pirátském fóru se zapojila většina členů. Ti si vybrali devítku osobností, které se v příštím roce budou snažit oslovit voliče a získat co nejvyšší počet mandátů v zastupitelstvu Pardubického kraje.